Kanalizasyon Kameralarının Bakım ve Onarımı

Kanalizasyon Kameralarının Bakım ve Onarımı

Kanalizasyon kameralarının bakım ve onarımını yaptırarak ömürlerini uzatmış ve performanslarını artırmış olursunuz. Kanalizasyon, evlerin, işyerlerinin, sanayide biriken atık suların arıtma tesislerine ulaşmasını sağlar. Bu yüzden kanalizasyon bakım ve onarımının yapılması oldukça önemlidir.

Kanalizasyon hatları neden tıkanır?

• Çöpler
• Sel sularının getirdiği pislikler
• Ağaç kökleri
• Aşırı yüklenen kanalın çökmesi
• Yağ, ıslak mendil vb. maddelerin kanallarda birikmesi

Kanalizasyon sistemlerinde hem koku kirliliğinin oluşmaması hem de kanal borularında tıkanma, bloklaşma, çökme oluşmaması için izleme ve ölçümler yapılır. Bu ölçümlerin doğru şekilde yapılabilmesi için Çin malı cihazlar yerine Rems, Ridgid, Rothenberger kanalizasyon kameraları kullanılabilir. İzleme ve denetleme öncesinde kanalizasyon hattı ile ilgili tüm verilerin önceden değerlendirilerek çözüm üretilmelidir.

Kanalizasyon hattından zamanla sızan atık suyun yeraltı sularını kirletip kirletmediği tespit edilerek temizlenme yoluna gidilmelidir. Ancak yeraltı sularının temizlenmesi zor ve maliyetlidir. Tüm tespitlerin yapılarak tıkanma, bloklaşma, kötü koku gibi problemlerin profesyonel bakım ve onarım ile giderilmesi gerekir.

Kanalizasyon kameraları arızaları nelerdir?

Profesyonel cihazlar ile kanalizasyon temizleme, bakım ve onarımını yapmak çok önemlidir. Geçici çözümler yerine profesyonel çözümler sunan Rothenberger kanalizasyon kameraları kullanılabilir. Bu teknolojik cihazlar, hatalı kullanım, kameraların zamanla görüntü kayması, kayıt silinmesi, görüntünün çok karanlık ya da çok parlak çıkması gibi problemleri olabilmektedir. Kanalizasyon kamera arızası onarımı ve bakımı için teknik servis çağırabilir ve cihazların ömrünü uzatarak performanslarını artırabilirsiniz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın