Su Kaçağı Dedektör Tamiri

Su Kaçağı Dedektör Tamiri

Su kaçağı dedektör tamiri için yetkili servisi aramanız gerekir. Günümüzde Çin malı su kaçağı dedektörleri yerine Ridgid, Rothenberger, Rems detektörleri daha çok tercih edilmektedir. Rothenberger su tesisatı kaçağını kaynağında tespit eder ve hassas kulaklıkları sayesinde akustik dinleme olanağı sağlar. Rothenberger akustik dinleme cihazı ana dinleme ünitesi işlevi gören uçları ve akustik dinlemeyi sağlayan kablosuz kulaklıkları vardır. Dinleme uçları ise arıza tespitine göre değişebilen modüle sahiptir.

Su kaçağı dedektörlerinin özellikleri nelerdir?

• Frekanslar serbest olarak seçilebilmelidir.
• Kulaklık ses ayarı yapılırken 10 optik ses seviyesine çıkabilmelidir.
• Karanlıkta kaçak bulmayı kolaylaştıran ledli göstergeye sahip olmalıdır.
• Arıza şekline göre dinlemek için uçlarının değiştirilebilir olması gerekir.

Ridgid dijital muayene ve gözlem kamerası sayesinde ulaşılması en zor alanlarda fotoğraf ve video çekerek görüntü alabilirsiniz. Tabancalı kabzası ve büyük ekran göstergesi ile girilmesi en zor bölgelerde görüntüleme, derinlik okuma, hedefe ulaşıldığında bilgi verme, fotoğraf çekme ve ses kaydı yapma imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca 90 cm ve 9 m’ye kadar uzatma kabloları ile görüntü alabilme imkanı vardır.

Su kaçağı dedektörlerindeki arızalar nelerdir?

Ne kadar profesyonel olurlarsa olsunlar bu cihazlarda da arızalar görülebilir. Bu arızalardan bazıları kontrol ünitesinin arızalanması, ekranda görüntünün olmaması, el cihazının pilinin bitmesi ya da şarjının tükenmiş olması detektöre sinyal gelmemesi gibi arızalar görülebilir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 6 Ortalama: 4.7]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın