Kanal Kamera Ekran Tamirleri

Kanal Kamera Ekran Tamirleri

Kanal kamera ekran tamirleri için yetkili kişilere başvurmalısınız. Kanal teşhis, tespit ve onarım aşamasında birçok profesyonel cihaz kullanılır. Ridgid, Rothenberger ve Rems kanal kameraları bunlardan birkaçıdır. Artık profesyonel hizmet veren tesisatçılar, maliyeti daha uygun olduğu için Çin malı kanal kamera sistemleri yerine daha profesyonel ve performansı yüksek cihazları tercih etmektedir. Üstelik Çin malı ürünlerin çoğu zaman çıkardıkları arızalar dolayısıyla da birçok tesisatçı mağdur olmaktadır.

Kanal kamera arızaları nelerdir?

• Kamerada güç ve bağlantı kopmuş olabilir.
• Kamera görüntülerinde şeritler oluşuyor olabilir.
• Görüntülerde parazitlenmeler olabilir.
• Resim görüntüsünde aşırı titreme olabilir.
• Görüntüler aşırı parlak ya da çok karanlık veya hiç görüntü olmayabilir.

Kameraların çoğunda LED göstergeler vardır. Bu LEDler yanmıyor ve kamera harici güç sağlıyorsa muhakkak güç kaynağı kontrol edilmelidir. Eğer switchlerde bir problem varsa aşırı yükleme yüzünden kameraya güç sağlanamıyordur. Diğer yandan hatlarda oluşan kaçak yüzünden görüntülerde parazitler ve şeritlenmeler oluşabilmektedir.

Kameralarda çoğu zaman görüntülerin hiç olmaması, çok karanlık ya da çok parlaklık sorunu yaşanır. Bunun nedeni kamera ve kullanılacak lenslerin uyumlu olmaması ve doğru şekilde bağlanmamasından dolayı oluşur. Kameralarda görüntü kıpırdanmaları ise switch ayarlarının bozuk olmasından dolayı kaynaklanabilir. Böyle bir durumda yapılması gereken tek şey vakit kaybetmeden kanal kamera ekran tamiri servisini arayarak cihazınızın bakım ve onarımını yaptırarak ömrünü uzatmak ve daha iyi performans almaktır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın