Kanal Açma Robotu Tamircisi

Kanal Açma Robotu Tamircisi

Kanal açma robotu tamircisi için profesyonel hizmet veren firmamızdan yararlanabilirsiniz. Kanal ve kanalizasyon tıkanıklıklarında doğru cihazın kullanılması ve doğru aparatların seçilmesi gerekir.Tıkalı kanal açma detektörü ile tıkalı kanal borularında oluşabilecek çökmeler ya da kırıklar nokta atışı sayesinde kameralarla tespit edilir ve boru derinliğine kadar inilerek tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilir. Gider borularında çoğu zaman kalıcı hasarlar ya da inşaat döneminden kalma betonlar olabilir. Böyle bir durumda kamera ile görüntü alınarak nasıl bir tıkanıklık ile karşı karşıya kalındığı tespit edilir.

Robotla kanal açma nasıl yapılır? Tamiri nasıl yapılır

Çin malı görüntüleme cihazları yerine Ridgid, Rothenberger, Rems kameralı görüntüleme cihazları kullanılarak tıkanıklık tespiti yapılır.
• Kameralı görüntüleme cihazı, tıkanıklık yaşanan tuvalet, klozet gideri ya da lavabo gideri girişinden boru içine gönderilir.
• Kanal içindeki kamera, tüm tıkanıklık görüntüsünü ekrana yansıtır.
• Yabancı cisimler yüzünden tıkanıklık yaşanıyorsa kanal açma robotu tıkanıklık sebebine uygun başlık takılarak cisim parçalanır ya da çıkartılır.
• Eğer tıkanıklık eğimsiz ya da ters eğimli ise kanal sökülerek yeniden döşenme işlemi yapılmalıdır.

Her ne kadar profesyonel cihazlar kullanılıyor olsa da cihazlar da zamanla arızalar oluşmaya başlayabilir. Bu arızaların sebepleri, kullanıcı hatası, cihazların sert darbe alması ya da tıkanıklık işlemi gerçekleştirilirken cihazlara sıvı sızıntısının olmasıdır. Bu durumda yapılması gereken robotla kanal açma robotu tamir eden usta en kısa zamanda aranarak cihazın bakım ve onarımı yaptırılmalıdır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 5 Ortalama: 3]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın